EN
„Teksty Drugie. Teoria literatury, krytyka, interpretacja” (ISSN 0867-0633) to dwumiesięcznik literaturoznawczy wydawany od 1990 przez Instytut Badań Literackich PAN we współpracy ze Stowarzyszeniem Pro Cultura Litteraria.
EN

Współpraca merytoryczna

Redakcja „Tekstów Drugich” chętnie przyjmuje propozycje numerów tematycznych. Zgłoszenie takiej propozycji powinno zawierać zarys problematyki numeru, abstrakty artykułów oraz sugestie dotyczące przekładów i recenzji (wraz z ewentualnymi tłumaczami i recenzentami) i dodatkowych materiałów (archiwalia itd), które mogłyby pojawić się w numerze. Należy także wskazać osoby odpowiedzialne za wstępną redakcję naukową artykułów – w spisie treści numeru zostaną one oznaczone w sekcji „współpraca merytoryczna”. Prosimy o przesłanie takiego dokumentu na adres mailowy redakcji. 

 

Jednocześnie informujemy, że w przypadku przyjęcia propozycji o ostatecznym kształcie numeru decyduje redakcja. Zastrzegamy więc sobie prawo do:

  • poddania artykułów procedurze recenzji a w ich wyniku rezygnacji z części nadesłanych tekstów (lub zasugerowania niezbędnych zmian) ;
  • wybrania innych recenzji lub tłumaczeń do publikacji;
  • ułożenia spisu treści;
  • opatrzenia numeru redakcyjnym wstępem;
  • dołączenia do numeru tekstów z redakcyjnych zasobów;
  • drobnej modyfikacji zasadniczej problematyki numeru.
Korzystając ze strony wyrażacie Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. W każdej chwili możecie Państwo zmienić ustawienia cookies a także dowiedzieć się na ich temat więcej. Kliknij tutaj Nie pokazuj więcej tej informacji