EN
„Teksty Drugie. Teoria literatury, krytyka, interpretacja” (ISSN 0867-0633) to dwumiesięcznik literaturoznawczy wydawany od 1990 przez Instytut Badań Literackich PAN we współpracy ze Stowarzyszeniem Pro Cultura Litteraria.
EN

Artykuły: Jan Zieliński

O notatnikach Aleksandra Wata

Numer: 2014 / 3

Jest to prezentacja notatników Aleksandra Wata, znajdujących się w zbiorze materiałów archiwalnych autora Ciemnego świecidła w Beinecke Rare Book and Manuscript Library w Yale University (New Haven, USA) i stanowiących część Aleksander Wat Papers. Podajemy do druku kilka odczytanych z rękopisów krótkich fragmentów z połowy lat pięćdziesiątych poświęconych czterem pisarzom: Konstantemu Ildefonsowi Gałczyńskiemu, Jarosławowi Iwaszkiewiczowi, Adolfowi Rudnickiemu i Janowi Parandowskiemu. Teksty o polskich pisarzach miały najprawdopodobniej wejść do tomu Kartki z notatnika, na który Wat podpisał umowę z Wydawnictwem Literackim 22 II 58. W jednym z notatników znajdują się pisane w tym samym czasie Fraszki.

Papierek lakmusowy

Indeks autorów: Jan Zieliński
Numer: 1991 / 3

Recenzja. Four Decades of Polish Essays, ed. by J. Kott, Evanston, Illinois 1990

Wielki Spokój

Indeks autorów: Jan Zieliński

O Szkicach piórkiem Andrzeja Bobkowskiego

Człowiek Maria Rodziewiczówna

Indeks autorów: Jan Zieliński
Numer: 1990 / 4

Autor koncentruje się na wątkach związanych z anarchizmem i nihilizmem w powieściach Rodziewiczówny

Korzystając ze strony wyrażacie Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. W każdej chwili możecie Państwo zmienić ustawienia cookies a także dowiedzieć się na ich temat więcej. Kliknij tutaj Nie pokazuj więcej tej informacji