EN
„Teksty Drugie. Teoria literatury, krytyka, interpretacja” (ISSN 0867-0633) to dwumiesięcznik literaturoznawczy wydawany od 1990 przez Instytut Badań Literackich PAN we współpracy ze Stowarzyszeniem Pro Cultura Litteraria.
EN

Festiwal Nauki w IBL PAN

Festiwal Nauki w IBL PAN

Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk serdecznie zaprasza na spotkania, warsztaty i wykłady zorganizowane z okazji XVI Festiwalu Nauki.

W ramach cyklu „Oblicza tekstu w badaniach literackich: od rękopisów i starodruków po blogi i multimedia” skupimy się na związkach literaturoznawstwa z materialną formą tekstu. Zaprezentujemy starodruki z okresu Sejmu Czteroletniego, przybliżymy problematykę opracowywania rękopisów na przykładzie Dziadów, porozmawiamy o metodach badania blogów literackich i pokażemy nowe, internetowe formy prezentacji badań naukowych.

W ramach wydarzeń festiwalowych IBL PAN przygotował także wykład o psychoanalizie i melancholii, oraz warsztaty analizy tekstów literackich za pomocą narzędzi geopoetyki.

W tym roku, we współpracy z Fundacją Gender Center, zapraszamy również na cykl wykładów i lekcji festiwalowych przybliżających problematykę gender w badaniach literackich. Podczas warsztatów krytycznych uczestnicy nauczą się analizować utwory w perspektywie genderowej.

W sobotę 22 IX odbędzie się także kiermasz książek Wydawnictwa IBL PAN.

Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym niżej programie Festiwalu Nauki w Pałacu Staszica, oraz na stronie Festiwalu Nauki.

FN_program.pdf (4.01MB)

20 Wrzesień 2012
Korzystając ze strony wyrażacie Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. W każdej chwili możecie Państwo zmienić ustawienia cookies a także dowiedzieć się na ich temat więcej. Kliknij tutaj Nie pokazuj więcej tej informacji