EN
„Teksty Drugie. Teoria literatury, krytyka, interpretacja” (ISSN 0867-0633) to dwumiesięcznik literaturoznawczy wydawany od 1990 przez Instytut Badań Literackich PAN we współpracy ze Stowarzyszeniem Pro Cultura Litteraria.
EN

Zapraszamy na spotkanie z Ewą Domańską (IBL PAN, 28 II 2013, 16:00)

Spotkanie z Ewą Domańską

W dniu 28.02.2013 o godzinie 16:00 w sali 144 Pałacu Staszica Pani Profesor Ewa Domańska, członkini naszego Kolegium Redakcyjnego, poprowadzi spotkanie wokół tekstu "Siła afirmacji" Rosi Braidotti. Będzie to jednocześnie otwarcie nowego kursu przy Gender Studies "Zwierzęta, gender i kultura. Analiza polskiej kultury popularnej i wizualnej. Perspektywa (eko)feministyczna". Podczas spotkania Profesor zaproponuje studentom i zainteresowanym wstęp do nowych metodologii z perspektywy "humanistyki afirmatywnej.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o kontakt z Anną Barcz, która przekaże Państwu artykuł Rosi Braidotti.

Ewa Domańska, dr hab, profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w tamtejszym Instytucie Historii, oraz od 2002 visiting associate professor w Department of Anthropology, Stanford University, USA. Zajmuje się współczesną teorią i historią historiografii oraz porównawczą teorią nauk humanistycznych. Autorka książek:
Mikrohistorie: spotkania w międzyświatach (1999, 2005), Historie niekonwencjonalne (2006), Historia egzystencjalna (2012). Redaktorka kilkunastu książek, a wśród nich ostatnio: Re-Figuring Hayden White (z Frankiem Ankersmitem i Hansem Kellnerem, 2009), French Theory w Polsce (z Mirosławem Lobą, 2010), Teoria wiedzy o przeszłości na tle współczesnej humanistyki (2010).

23 Luty 2013
Korzystając ze strony wyrażacie Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. W każdej chwili możecie Państwo zmienić ustawienia cookies a także dowiedzieć się na ich temat więcej. Kliknij tutaj Nie pokazuj więcej tej informacji