EN
„Teksty Drugie. Teoria literatury, krytyka, interpretacja” (ISSN 0867-0633) to dwumiesięcznik literaturoznawczy wydawany od 1990 przez Instytut Badań Literackich PAN we współpracy ze Stowarzyszeniem Pro Cultura Litteraria.
EN

Artykuły: Aleksandra Pluta

Wywiad z Bernardo Kucinskim, brazylijskim dziennikarzem i pisarzem

Indeks autorów: Aleksandra Pluta
Numer: 2018 / 5

Wywiad z cenionym w Brazylii pisarzem polskiego pochodzenia, Bernardo Kucinskim, którego książki (m.in. K – relato de uma busca, Você vai voltar pra mim e outros contos, Os Visitantes) były tłumaczone na wiele języków (angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, kataloński). Żadna z jego książek nie została dotychczas przetłumaczona na język polski, mimo że w K – relato de uma busca poruszany jest temat polskich i żydowskich korzeni autora. W wywiadzie Bernardo Kucinski skupia się na życiorysie swojego ojca, również pisarza, Majera Kuczyńskiego, na jego emigranckich losach i stosunku do judaizmu.
Słowa kluczowe: Emigracja, literatura, polscy Żydzi, judaizm, Brazylia.

Korzystając ze strony wyrażacie Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. W każdej chwili możecie Państwo zmienić ustawienia cookies a także dowiedzieć się na ich temat więcej. Kliknij tutaj Nie pokazuj więcej tej informacji