EN
„Teksty Drugie. Teoria literatury, krytyka, interpretacja” (ISSN 0867-0633) to dwumiesięcznik literaturoznawczy wydawany od 1990 przez Instytut Badań Literackich PAN we współpracy ze Stowarzyszeniem Pro Cultura Litteraria.
EN

Artykuły: Anna Nacher

Opowiadać (z) przestrzenią i sieciami – paradoksalne materializacje narracji lokacyjnych

Indeks autorów: Anna Nacher
Numer: 2015 / 3

Celem artykułu jest analiza specyfiki narracji lokacyjnych polegającej na przekraczaniu granicy między reprezentacją a światem fizycznym, co zostało ujęte jako forma tytułowego opowiadania (z) przestrzenią i sieciami. Autorka artykułu twierdzi, że tradycyjne rozumienie mediów obecne w teorii społecznej i nauce o komunikacji, kładące nacisk przede wszystkim na fakt pośrednictwa między światem społecznym a reprezentacją i na wyraziste rozdzielenie obu sfer, nie jest adekwatne w przypadku form mediów lokacyjnych. Przedmiotem krytycznego namysłu jest teoria mediatyzacji, która oferuje interesujący punkt wyjścia, ale porusza się w obrębie paradygmatu zakładającego istotny rozdział między życiem społecznym a mediami.

Korzystając ze strony wyrażacie Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. W każdej chwili możecie Państwo zmienić ustawienia cookies a także dowiedzieć się na ich temat więcej. Kliknij tutaj Nie pokazuj więcej tej informacji