EN
„Teksty Drugie. Teoria literatury, krytyka, interpretacja” (ISSN 0867-0633) to dwumiesięcznik literaturoznawczy wydawany od 1990 przez Instytut Badań Literackich PAN we współpracy ze Stowarzyszeniem Pro Cultura Litteraria.
EN

Artykuły: Jarosław Kopeć

Analogowe kontra cyfrowe – konflikt pozorny. O czytaniu literatury w sieci

Numer: 2015 / 3

Autorzy tekstu, bazując na danych zgromadzonych w ostatnim badaniu przeprowadzonym w 2014 roku na zlecenie Biblioteki Narodowej i przygotowanej na ich podstawie typologii użytkowników sieci, podejmują próbę interpretacji roli, jaką w praktykach czytelniczych odgrywa literatura pobierana i czytana za pośrednictwem internetu. Koncentrują się na społecznej adaptacji nowoczesnych technologii, czytaniu tekstów literackich w sieci i diagnozie roli internetu jako pośrednika w dostępie do literatury oraz na umiejscowieniu praktyk cyfrowych w kontekście analogowych.

Korzystając ze strony wyrażacie Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. W każdej chwili możecie Państwo zmienić ustawienia cookies a także dowiedzieć się na ich temat więcej. Kliknij tutaj Nie pokazuj więcej tej informacji