EN
„Teksty Drugie. Teoria literatury, krytyka, interpretacja” (ISSN 0867-0633) to dwumiesięcznik literaturoznawczy wydawany od 1990 przez Instytut Badań Literackich PAN we współpracy ze Stowarzyszeniem Pro Cultura Litteraria.
EN

Artykuły: Konstanty Szydłowski

„Przeszłość jest nieskończonym zbiorem możliwości”: rozmowa z Siegfriedem Zielinskim o an-archeologii mediów

Indeks autorów: Konstanty Szydłowski
Numer: 2014 / 3

Rozmowa z Siegfriedem Zielinskim, niemieckim badaczem mediów, dotyczy przede wszystkim jego własnego rozumienia mediów w kontekście dyskusji w Niemczech i na świecie. Zielinski opowiada o związkach technicznego aspektu medium z potencjałem artystycznym i wpływie na zmiany społeczne. Jakie znaczenie ma materialny wymiar nośnika wiadomości dla komunikacji i dla twórczości artystycznej? Jak przejawia się estetyka informacji? Zajmując krytyczne stanowisko wobec utopii emancypacyjnego wpływu technologii, zwraca uwaga na pozytywny charakter współpracy przedstawicieli nauk ścisłych z humanistami i artystami, nierzadko łączącymi wiedzę z obu obszarów w nowej wrażliwości.

Korzystając ze strony wyrażacie Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. W każdej chwili możecie Państwo zmienić ustawienia cookies a także dowiedzieć się na ich temat więcej. Kliknij tutaj Nie pokazuj więcej tej informacji