EN
„Teksty Drugie. Teoria literatury, krytyka, interpretacja” (ISSN 0867-0633) to dwumiesięcznik literaturoznawczy wydawany od 1990 przez Instytut Badań Literackich PAN we współpracy ze Stowarzyszeniem Pro Cultura Litteraria.
EN

Artykuły: Magdalena Lubelska

Czcigodny Panie Profesorze!

Indeks autorów: Magdalena Lubelska
Numer: 2008 / 5

Odpowiedź na tekst Profesora Henryka Markiewicza, zatytułowany Czego nie rozumiem w Traktacie moralnym jest dyskusyjnym sformułowaniem – odmiennego od wcześniejszych, również własnych – propozycji na temat lektury traktatu Miłosza. Swoisty paradoks pogłębiania się tzw. miejsc niedookreślenia wraz z przybywaniem konkretyzacji traktatów Miłosza, każe przyjrzeć się stanowisku interpretacyjnemu Ewy Bieńkowskiej. Jej książka o Miłoszu, W ogrodzie ziemskim, sugeruje możliwość poruszania się w sferze implicite traktatów, bez demonstracji etapu profesjonalnego oglądu explicitnej płaszczyzny tekstów.

Rozmowa w jesieni

Indeks autorów: Magdalena Lubelska

Rozmowa z Tomasem Venclową

Korzystając ze strony wyrażacie Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. W każdej chwili możecie Państwo zmienić ustawienia cookies a także dowiedzieć się na ich temat więcej. Kliknij tutaj Nie pokazuj więcej tej informacji