EN
„Teksty Drugie. Teoria literatury, krytyka, interpretacja” (ISSN 0867-0633) to dwumiesięcznik literaturoznawczy wydawany od 1990 przez Instytut Badań Literackich PAN we współpracy ze Stowarzyszeniem Pro Cultura Litteraria.
EN

Artykuły: Piotr Kubiński

Borges vs. Pac-Man. Zderzenie materii literackiej i struktur gier elektronicznych

Indeks autorów: Piotr Kubiński
Numer: 2015 / 3

Artykuł omawia nowy rodzaj dyskursu, jaki wytwarza się dzięki zderzeniu tekstu literackiego oraz struktur typowych dla klasycznych gier wideo. To stosunkowo młode zjawisko artystyczne – należące do rejestru awangardy – jest omówione w szczególności na przykładzie utworów Benjamina R. Moreno Ortiza zebranych pod tytułem Concretoons: Poesía digital. Dyskurs wytwarzający się za pośrednictwem takich utworów ma charakter nie językowy, ale (audio)wizualny, cyfrowo-kinetyczny i przede wszystkim grywalny, stanowi hybrydę intersemiotyczną, angażującą różne formy medialne.

Korzystając ze strony wyrażacie Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. W każdej chwili możecie Państwo zmienić ustawienia cookies a także dowiedzieć się na ich temat więcej. Kliknij tutaj Nie pokazuj więcej tej informacji