EN
„Teksty Drugie. Teoria literatury, krytyka, interpretacja” (ISSN 0867-0633) to dwumiesięcznik literaturoznawczy wydawany od 1990 przez Instytut Badań Literackich PAN we współpracy ze Stowarzyszeniem Pro Cultura Litteraria.
EN

Witamy na stronie internetowej Tekstów Drugich!

Szanowne Czytelniczki, Szanowni Czytelnicy,

serdecznie witamy na nowej stronie internetowej „Tekstów Drugich”.

Znajdziecie tu podstawowe informacje dotyczące czasopisma, jego historii, składu redakcji, form dystrybucji oraz procedury recenzowania nadsyłanych artykułów. Na stronie będziemy także zamieszczać informacje o najnowszych numerach, wraz z fragmentami artykułów. Aby otrzymywać powiadomienia o najnowszych aktualizacjach należy zaprenumerować nasz kanału RSS lub polubić Tekstowy profil na facebooku.

 Dla Autorów

Wprowadziliśmy także nowe zasady dotyczące formy artykułów zgłaszanych do publikacji w „Tekstach Drugich”. Wszystkich autorów prosimy o zapoznanie się z wytycznymi zamieszczonymi na stronie.

 Bibliografia

Po raz pierwszy publikujemy też pełną bibliografię zawartości Tekstów Drugich”, która zawiera przeszło 2000 artykułów opublikowanych w naszym czasopiśmie od 1990 roku i będzie uzupełniana na bieżąco. Choć bibliografia jest już w pełni funkcjonalna, trwają jeszcze prace redakcyjne: w najbliższym czasie zamierzamy dodać brakujące streszczenia, skany wszystkich okładek, oraz spisy treści danych numerów w formacie pdf.

 Wyszukiwarka

Wyszukiwarka pozwala na zlokalizowanie artykułów na podstawie nazwiska autora (lub tłumacza), słowa (lub frazy) w tytule lub streszczeniu (opcja „szukaj wszędzie”).

Aby wyszukać słowo wraz z odmianą, należy wpisać je w okno wyszukiwarki bez końcówki  (np. Konopnick = Konopnicka i Konopnickiej).

Aby wyszukać frazę, należy wpisać żądane słowa bez cudzysłowów (np. historia literatury), a wyszukiwarka zlokalizuje artykuły, w których występuje wskazany ciąg.

Baza artykułów powstała na drodze konwersji dotychczasowych bibliografii papierowych na format cyfrowy, toteż istnieje niewielkie ryzyko błędów (np. literówki, brak kursywy, itp.), które będą eliminowane na bieżąco.

Serdecznie prosimy o zgłaszanie administratorowi serwisu wszelkich napotkanych błędów i innych sugestii dotyczących działania strony.

Redakcja

12 Marzec 2012
Korzystając ze strony wyrażacie Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. W każdej chwili możecie Państwo zmienić ustawienia cookies a także dowiedzieć się na ich temat więcej. Kliknij tutaj Nie pokazuj więcej tej informacji