EN
„Teksty Drugie. Teoria literatury, krytyka, interpretacja” (ISSN 0867-0633) to dwumiesięcznik literaturoznawczy wydawany od 1990 przez Instytut Badań Literackich PAN we współpracy ze Stowarzyszeniem Pro Cultura Litteraria.
EN

Zapraszamy na spotkanie z Kate Soper (IBL PAN, 23 V, godz. 18:00)

Prof. Kate Soper (London Metropolitan University)

'Resisting and reclaiming "nature" in gender and animal studies: a re-evaluation' ("Natura" odrzucana i odzyskiwana na przykładzie gender i animal studies – reewaluacja)

 Profesor Soper ma zaprezentuje wybrane krytyczne stanowiska wobec koncepcji natury (i natur) w odniesieniu do gender i animal studies. Skoncentruje się na napięciach pomiędzy tymi, którzy przyjmują realistyczną i pełną szacunku perspektywę względem natury i tymi, którzy podkreślają niestabilność tego pojęcia i odrzucają je z powodu przybierania przez nie charakteru normy kulturowej.

23.05, g. 18:00, s. 144 (Pałac Staszica) zapraszamy na kolejny wykład z cyklu Animalia (finansowany z grantu Patterns Lectures): 

Wykład będzie tłumaczony symultanicznie.

16 Maj 2013
Korzystając ze strony wyrażacie Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. W każdej chwili możecie Państwo zmienić ustawienia cookies a także dowiedzieć się na ich temat więcej. Kliknij tutaj Nie pokazuj więcej tej informacji