EN
„Teksty Drugie. Teoria literatury, krytyka, interpretacja” (ISSN 0867-0633) to dwumiesięcznik literaturoznawczy wydawany od 1990 przez Instytut Badań Literackich PAN we współpracy ze Stowarzyszeniem Pro Cultura Litteraria.
EN

Zapraszamy na spotkanie z Ewą Domańską (IBL PAN, 28 II 2013, 16:00)

W dniu 28.02.2013 o godzinie 16:00 w sali 144 Pałacu Staszica Pani Profesor Ewa Domańska poprowadzi spotkanie wokół tekstu "Siła afirmacji" Rosi Braidotti. Będzie to jednocześnie otwarcie nowego kursu przy Gender Studies "Zwierzęta, gender i kultura. Analiza polskiej kultury popularnej i wizualnej. Perspektywa (eko)feministyczna".
23 Luty 2013

Sprostowanie (2012 nr 1/2)

„Teksty Drugie” bardzo przepraszają Panią Agnieszkę Jagodzińską za nieuwzględnienie uzgodnionej z redakcją korekty autorskiej jej tekstu wydrukowanego w numerze 1/2 2012. Poprawna wersja artykułu nosi tytuł: "Zaklinanie rzeczywistości. Ludwika Zamenhofa językowe wizje naprawy świata" i publikujemy ją tutaj.
27 Listopad 2012

Stanowisko redakcji ws. wykazu czasopism naukowych MNiSW

W najnowszym wykazie czasopism naukowych "Teksty Drugie" znalazły się w części C, a za publikacje w naszym piśmie przyznano 10 punktów. Prezentujemy uwagi Redakcji, przesłane na ręce p. Bogdana Szkupa, zastępcy Dyrektora Departamentu Instrumentów Polityki Naukowej MNiSW. W szczególności zgłaszamy zastrzeżenia do sposobu oceniania czasopism w części C wykazu: oparcie oceny wyłącznie na kategoriach ERIH i nieuwzględnienie obecności czasopism w innych indeksach.
06 Listopad 2012

Festiwal Nauki w IBL PAN

Już w najbliższy piątek rozpoczyna się XVI Festiwal Nauki. Pracownicy IBL PAN przygotowali wystawę i zajęcia w ramach cyklu "Oblicza tekstu w badaniach literackich: od rękopisów i starodruków po blogi i multimedia", oraz liczne warsztaty poświęcone analizie tekstów literackich narzędziami krytyki feministyczynej i geopoetyki.
20 Wrzesień 2012

W „Bluszczu” o „Tekstach”

Miesięcznik "Bluszcz", piórem Macieja Krawczyka, recenzuje dwumiesięcznik "Teksty Drugie".
29 Maj 2012
Korzystając ze strony wyrażacie Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. W każdej chwili możecie Państwo zmienić ustawienia cookies a także dowiedzieć się na ich temat więcej. Kliknij tutaj Nie pokazuj więcej tej informacji