EN
„Teksty Drugie. Teoria literatury, krytyka, interpretacja” (ISSN 0867-0633) to dwumiesięcznik literaturoznawczy wydawany od 1990 przez Instytut Badań Literackich PAN we współpracy ze Stowarzyszeniem Pro Cultura Litteraria.
EN

Artykuły: Aleksandra Polewczyk

„Happening ciągły w czasie”. Angielska prasa alternatywna a „Brulion”

Indeks autorów: Aleksandra Polewczyk
Numer: 2012 / 5

Artykuł opisuje model prasy alternatywnej, wyłaniający się z porównania redakcyjnej polityki brytyjskich magazynów związanych z ruchem kontrkulturowym lat 60. i 70. XX wieku, z taktykami podjętymi dwadzieścia lat później przez polski magazyn, stawiający sobie za główny cel stworzenie nowego modelu kultury w poprzełomowej Polsce. Podobieństwa pomiędzy obydwoma fenomenami pojawiają się nie tylko w obszarze świadomej kontynuacji kontrkulturowych tematów czy redakcyjnych praktyk prasy angielskiego undergroundu podjętych przez „bruLion”, ale również w kształcie ewolucji kolejnych etapów wydawniczej aktywności oraz ostatecznej recepcji zjawisk.

Korzystając ze strony wyrażacie Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. W każdej chwili możecie Państwo zmienić ustawienia cookies a także dowiedzieć się na ich temat więcej. Kliknij tutaj Nie pokazuj więcej tej informacji