EN
„Teksty Drugie. Teoria literatury, krytyka, interpretacja” (ISSN 0867-0633) to dwumiesięcznik literaturoznawczy wydawany od 1990 przez Instytut Badań Literackich PAN we współpracy ze Stowarzyszeniem Pro Cultura Litteraria.
EN

Artykuły: Marcin Pietrzak

Badania i dyskursy - zmiana języka

Indeks autorów: Marcin Pietrzak

Autor porównuje współczesną refleksję nad krytyką literacką z dyskursem krytycznym lat 1970. Mimo zmian w obszarze szeroko pojętej humanistyki, mimo komplikacji związanych z obiegami i tożsamością krytyki, pewne wątki dyskusji są wciąż powielane. W tym wypadku można mówić o powieleniu sporu między zwolennikami projektu i co się z tym wiąże, ideologiczności reprezentowanymi przez Kingę Dunin i Przemysława Czaplińskiego i autonomii reprezentowanymi przez Krzysztofa Uniłowskiego i Joannę Orską, czyli między postawą zaangażowania a swego rodzaju klerkizmem.

Korzystając ze strony wyrażacie Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. W każdej chwili możecie Państwo zmienić ustawienia cookies a także dowiedzieć się na ich temat więcej. Kliknij tutaj Nie pokazuj więcej tej informacji