Bojarska o dwóch wieżach i traumie odzyskanej, Mościcki o świadku (Karskim), Lipszyc o solipsyzmie, Momro o nowoczesnych paradygmatach realizmu, van Alphen o afekcie, traumie i rozumieniu, Bielik-Robson o Kafce, Rancière o Emmie Bovary, oraz – po raz pierwszy w języku polskim – Rolanda Barthes’a „Efekt rzeczywistości” wraz z komentarzem Markowskiego… i in.
Numer dedykowany Ince Brodzkiej-Wald.
Przeczytaj wstęp Bojarskiej: „Czas na realizm – (post)traumatyczny”
30 Listopad 2012
Koczanowicz o świecie(społecznym), Wróbel o efekcie interpelacji, Nycz o Adornie i tekście, Kloch o Polsce (jako tekście), Gosk o badaniach postzależnościowych, Jameson o nowej historii literatury, Karwowska o Vancouver, Ziębińska Witek o turystyce śmierci, dwugłos Fasta i Skibińskiej o przekładzie, Głowiński o niezwykłej książce... i in.
Przeczytaj wstęp Grochowskiego: "Polityczność, agon, reprezentacja"
05 Listopad 2012
Kordys o spojrzeniu meduzy, Bal też trochę o meduzie ale przede wszystkim o metodzie czytania sztuki, Mitchell o piśmienności wizualnej, Kalaga o interpretacji i pamięci, Januszkiewicz o wczytywaniu (się) w tekst, Szahaj o hermeneutyce.
Przeczytaj wstęp Nasiłowskiej: "Kim jest twórca?"
20 Lipiec 2012
Markowski o niedokończonym projekcie humanistyki, Czapliński o Pankowskim i kanonie, Popiel o artyście awangardowym, Szahaj o literaturoznawstwie postawangardowym, oraz dwugłos Thompson i Skórczewskiego o badaniach postkolonialnych w Polsce...
Przeczytaj wstęp Boleckiego "O humanistyce inaczej"
14 Czerwiec 2012
O Miłoszu w kulturze i przestrzeni publicznej: Ryszard Nycz, Marek Zaleski, Arent van Nieukerken, Bożena Shallcross, Stefan Chwin, Ewa Kołodziejczyk...
14 Luty 2012